Piosenki z Tekstem // Odjeżdżając na Południe

7 lipca o 19:00 w Teatrze Leśnym wspominać będziemy Mirka Hrynkiewicza - zmarłego w ubiegłym roku znakomitego trójmiejskiego poetę, pieśniarza i kompozytora.


(...)
Odjeżdżając na Południe 
wszystko musisz pozostawić.
Stanąć w słońcu nagi, bosy
mając puste usta,
mając puste oczy,
a przed sobą ścieżki przez nikogo nie deptane.
Wtedy możesz odejść,
odejść na Południe.


„Odjeżdżając na Południe” to jedna z najpopularniejszych ballad Mirka, do której nawiązuje nazwa naszego koncertu. Do Teatru Leśnego przybędą Jego przyjaciele-muzycy z Warszawy, Krakowa i Trójmiasta by oddać hołd jego twórczości. 


Wspomnimy też Staszka Wawrykiewicza, sopockiego muzyka zmarłego nagle w lutym tego roku. Staszek od 2011 roku był członkiem zespołu „Mirek Hrynkiewicz i przyjaciele”, wcześniej przez wiele lat jako muzyk i pieśniarz samouk zbierał doświadczenia w takich zespołach jak Wały Jagiellońskie (których był współzałożycielem), czy Wolna Grupa Bukowina. Był wykonawcą i popularyzatorem twórczości Mirka Hrynkiewicza. W pamięci słuchaczy pozostaną Staszkowe wykonania licznych ballad Mirka, m.in. „O krzyżowcu”, „O drodze w lesie”, „O oceanie sinowłosym” oraz wspomnianej ballady „Odjeżdżając na Południe”.


Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w Teatrze Leśnym przy Jaśkowej Dolinie. Na scenie wystąpią przyjaciele obu muzyków z całej Polski, wykonując ich najbardziej znane utwory.


wstęp: 5 zł